Co to jest wtyczka Yoast SEO do WordPress?

Wtyczka Yoast SEO to jedna z najpopularniejszych wtyczek dostępnych dla witryn internetowych WordPress. Jej popularność przekłada się na funkcjonalność, a to sprawia, że Yoast SEO uważana jest także jedną z najlepszych wtyczek SEO dla stron internetowych WordPress. To proste w obsłudze narzędzie, które pomoże Tobie osiągnąć najlepsze pozycje w wyszukiwarkach i zadba o SEO strony internetowej.

Yoast SEO jest odpowiedzią na realne potrzeby Twórców, którzy chcą mieć pewność co do jakości publikowanych treści. Umożliwia optymalizację treści, tak aby była bardziej przyjazna dla wyszukiwarek oceniając Twoje treści  w dwóch obszarach: Czytelność i SEO. 

Narzędzie SEO dla małych i dużych

Yoast SEO to idealne narzędzie dla młodych twórców treści na stronach internetowych i blogach oraz przydatne narzędzie dla zaawansowanych użytkowników. Wtyczka SEO monitoruje Twoje działania, podpowiadając i wskazując co jeszcze możesz zrobić lepiej,, poprawić, a w jakich obszarach to co robisz jest dobre. Nie musisz sugerować się wszystkimi informacjami przekazywanymi przez Yoast SEO, ale jeśli zaczniesz stosować się przynajmniej do kilku z nich, będziesz miał pewność, że Twoje działania SEO lub strategia content marketingu jest robiona dobrze.

Chociaż z tego krótkiego wstępu możesz wywnioskować, że wtyczka nie może być bezpłatnym narzędziem skoro jest taka dobre, to nie jest to prawdą. Większość funkcji za które użytkownicy WordPress uwielbiają Yoast SEO dostępne jest właśnie w bezpłatnej wersji. Możesz zainstalować Yoast SEO nawet w tej chwili bezpośrednio z panelu administratora WordPress. Wersja płatna, Premium, zwiększa funkcjonalność wtyczki o nowe narzędzia, które pozwolą Ci lepiej planować przyszłe działania SEO oraz monitorować zmiany.

Yoast SEO potrzebuje treści

Prawdą jest, że Yoast SEO nie stworzy za Ciebie dobrej treści, contentu. Jednak pomoże Ci o wiele szybciej osiągać lepsze wyniki w wyszukiwarkach. Pomoże optymalizować stronę internetową poprzez łatwy dostęp do meta tagów, meta opisów, łatwy dostęp i aktualizację mapy witryny oraz analizując przygotowane przez Ciebie treści. Wszystko to z poziomu jednego bezpłatnego narzędzia do SEO.

Powinieneś pamiętać że możesz łatwo uzyskać świetne wyniki  SEO dla Twojej firmy. To dzięki odpowiedniej zawartości witryny internetowej lub bloga, który znacząco przyśpiesza zdobywanie najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwarek jak Google. Nadal wielu właścicieli firm opiera strony internetowe o prostą witrynę z informacją o ofercie i dane kontaktowe. Takie strony szybko giną wśród innych im podobnych, których nikt nie odwiedza.  Nowoczesne pozycjonowanie opiera się m.in. na silnej strategii content marketingu, tj. marketingu treści. Content marketing odpowiada na potrzeby użytkowników, dostarcza im cennych informacji o produktach i firmie, buduje zaufanie do marki oraz buduje potrzeby, a następnie wzywa do działania – sprzedaży Twoich produktów.

Wysokie pozycje w Google z wtyczką SEO

Wtyczka Yoast SEO stanowi fundament budowania strategii SEO pilnując, aby to co robisz było najwyższej jakości dopasowane do potrzeb wyszukiwarek. Tak abyś mógł planować przyszłe działania, a nie wracać do tego co już opublikować i poprawić w nieskończoność. Internet jest dynamiczny, dlatego m.in. Google uwielbia dynamiczne treści, których dostarczają publikacje na blogach internetowych, wspierających witryny firmowe. Tempo rośnie. Nie brakuje chętnych do poszukiwania w sieci Internet takich firm jak Twoja. Firm gotowych wyjść do czytelnika i przekonać go do swojego produktu.

źródło artykułu:https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-wtyczka-yoast-seo-do-wordpress

Facebook
Twitter