Zalety WordPressa

WordPress jest zdecydowanie najpopularniejszym CMSem na świecie. Skrypt ten w swych korzeniach jest bardziej blogiem niż typowym CMSem. Od pewnego czasu dopiero poprzez jego modernizację i tysiące wtyczek przypomina CMS.

Skrypt ten jako Open Source (Otwarte Oprogramowanie) jest wyborem większości blogerów, ale może być także z powodzeniem stosowany do projektowania prostych stron internetowych.
CMS możesz pobrać i zobaczyć na stronie www.WordPress.org

Zalety skryptu

Łatwy w użyciu

Chociaż większość produktów reklamuje się jako “łatwe w obsłudze” to WordPress nie musi tego robić gdyż taki po prostu jest i zyskał dzięki temu sławę. W przeciwieństwie do np. Drupal czy Joomla, WordPress nie wymaga znajomości PHP czy HTML. WordPress ma preinstalowania funkcje wtyczek i szablonów, która instaluje je w bardzo prosty sposób. Wybierasz odpowiednią wtyczkę lub szablon i klikasz aby go zainstalować.
Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem to rozważ użycie tego skryptu.

Społeczność

By korzystać ze wsparcia potrzebna jest także duża społeczność użytkowników, którzy udzielają się m. in. na forum dyskusyjnym. WordPress ma jedną z największych społeczności internetowych (j. angielski). Istnieje też wsparcie techniczne w j. polskim dostępne pod adresem pl.wordpress.org.

Wtyczki

Skrypt posiada kilkanaście tysięcy wtyczek dostępnych na swojej stronie domowej. Dzięki nim WordPress uznany został za CMSa, a nie tylko skrypt do blogowania. Zdecydowana większość wtyczek jest udostępniana za darmo.

Szablony

Na stronie domowej skryptu będziesz mógł przeglądnąć tysiące szablonów graficznych, które zmienią wygląd Twojej strony. Znajdziesz tam darmowe i płatne szablony. Te płatne często są bardziej zaawansowane i często ciekawsze.

Zarządzanie menu

WordPress posiada rozbudowane możliwości zarządzania menu, które można przekształcić tak by obejmowały kategorie, strony itp.

Niestandardowe pola

Samemu lub za pomocą wtyczki można w prosty sposób dodać pola w formularzach. Dzięki temu wpisy w blogu czy podstrony będą miały dodatkowe etykiety, kategoryzacje czy opisy.

jakicmswybrac.pl

Facebook
Twitter